Nawigacja

NASZE PRZEDSZKOLE

Oferta edukacyjna

Nasze przedszkole zaprasza  dzieci, które pragną atrakcyjnie , aktywnie i wesoło spędzić czas w naszej  placówce.

• Nasze przedszkole czynne jest w godzinach: 6.00-17.00.
  •  W tym czasie dzieci otrzymują trzy posiłki, które podawane są w godzinach:  9.00  śniadanie  12.00  obiad    13.45   podwieczorek
  • Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki wszechstronnie się rozwijały. Poprzez zabawę uczyły się współdziałania w grupie, poznawały reguły życia społecznego w atmosferze radości odkrywały walory języka ojczystego , świat przyrody, matematyki, dźwięków i barw. Aktywizujemy dzieci do działania w różnych zakresach , przygotowujemy dzieci do roli ucznia w szkole podstawowej. Naszym priorytetem jest miła, domowa i radosna atmosfera pracy, zabawy i nauki.
  • Rozbudzamy u dzieci zainteresowania otaczającym światem, wprowadzamy wartości narodowe oraz tożsamości patriotycznej i uczymy szacunku dla kultur innych narodów prowadząc cykle zajęć i zabaw.
  • Nasze przedszkole zapewnia fachową, profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym.
  • Prowadzimy codzienne bezpłatne zajęcia wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcze  w ramach realizacji podstawy programowej: 8.00 – 13.00, dostosowane są one do możliwości zainteresowań i potrzeb dzieci. Prowadzimy naukę języka obcego.
  • Oferujemy bezpłatną pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Kadra przedszkola posiada dodatkowe kwalifikacje: terapia pedagogiczna, logopedia , oligofrenopedagogika.
  • Każda grupa dysponuje salą zajęć oraz bawialnią lub sypialnią wyposażoną w nowoczesne sprzęty, zabawki , pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy.
  • Atutem Przedszkola jest ciekawie zaprojektowany, corocznie modernizowany ogród przedszkolny - nasza „Oaza zieleni". zaopatrzony w kolorowe urządzenia drewniane do zabaw i zajęć ruchowych  z wewnętrznym, bezpiecznym ogrodzeniem.
  • Posiadamy tytuły nadane przez MEN - Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły oraz Szkoła w Ruchu.
  • Nasze przedszkole posiada certyfikaty  I  i  II stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Krajowy Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie.
  • Ponadto posiadamy  certyfikaty:  „Przyjaciół Natury” i „Kubusiowi Przyjaciele Natury,  „Szkoła Czystych Rąk",  „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” ,Certyfikat Honorowego Przyjaciela Fundacji „ Bliżej szczęścia”

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM LOKALNYM

• Zapraszamy rodziców w trakcie roku szkolnego na zajęcia otwarte pozwalające rodzicom zaobserwować aktywność dziecka na tle grupy, jego wiedzę i umiejętności w różnych zakresach.
  • Organizujemy imprezy przedszkolne „Święto Edukacji Narodowej”, „Andrzejki”, „Mikołaj”, „Bal Karnawałowy”, „Święto Wiosny”, „Dzień Dziecka” itp., oraz dla rodziny uroczystości okolicznościowe:  „Spotkanie Wigilijne”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Święto Mamy i Taty”, „Festyn Rodzinny” i inne.
  • Uczestniczymy w akcjach charytatywnych: pomagamy zwierzętom  z  sosnowieckiego schroniska w ramach akcji "Pełna miska dla kotka i pieska ze schroniska" , aktywnie działamy w  „Polach Nadziei” niosąc pomoc podopiecznym sosnowieckiego  hospicjum im. Św. Tomasza , aktywnie zbieramy nakrętki dla sosnowieckiego hospicjum oraz dary dla podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt.
  • Współpracujemy z instytucjami na terenie całego miasta i poza nim: biblioteka, policja, straż miejska, muzeum, teatr, kino.
  • Organizujemy teatrzyki objazdowe, koncerty muzyczne, wyjścia edukacyjne, kulturalno – rekreacyjne, spacery , imprezy przedszkolne.
  • Dzieci z naszego przedszkola osiągają sukcesy w wielu dziecięcych konkursach na terenie miasta i kraju.
  • Współpracujemy ze Szkołą Podstawową Nr 18 Nr 20 aby nasi wychowankowie mieli dobry start  w środowisko szkolne.
  • Wspieramy Rodziców w wychowaniu dziecka.
  • Nasi absolwenci mądrzy , dojrzali i pełni wiary we własny sukces osiągają znakomite efekty w dalszej edukacji i zawsze chętnie wracają w mury Przedszkola.

DRODZY RODZICE -  jeśli chcecie by Wasze dziecko uczęszczało do placówki gwarantującej bezpieczeństwo oraz bogatą ofertę ciekawych i atrakcyjnych zajęć dydaktycznych , rozwijało się harmonijnie w atmosferze przyjaźni i szacunku - Zapraszamy!

NASZE PRZEDSZKOLE TO MIEJSCE DLA WASZYCH DZIECI

• Przedszkole Miejskie nr 50