Nawigacja

Placówka Promująca Zdrowie ODPOCZYNEK PRZEDSZKOLAKA JESTEŚMY BEZPIECZNI NA ULICY, W DOMU I PRZEDSZKOLU ZNAMY PODSTAWOWE ZASADY RACJONALNEGO ODŻYWIANIA SIĘ KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

JESTEŚMY BEZPIECZNI NA ULICY, W DOMU I PRZEDSZKOLU

Dzieci z grupy "Misie" podczas zajęć w przedszkolu zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie ćwiczyliśmy prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych aby utrwalić zdobyte umiejętności. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Kolorowe światła".

Dzieci z grupy II Liski wybrały się w słoneczny, jesienny dzień na spacer aby wspólnie poszukać bezpiecznych przejść dla pieszych.Dzieci utrwaliły poznane znaki drogowe i odnalazły bezpieczne dla nich przejście przez jezdnię

Misie na skrzyżowaniu

W październiku grupa najmłodsza wybrała się na spacer na skrzyżowanie ulic Mikołajczyka i Przyjaciół Żołnierza. Celem tej wycieczki było poznanie zasad bezpieczeństwa w czasie poruszania się po chodniku. Przedszkolaki zwracały również uwagę na znaki drogowe, które mijały i z ciekawością słuchały, co one oznaczają. Najważniejszym punktem spaceru było przejście dla pieszych. Z tego spaceru Maluszki wyniosły dużo ciekawych informacji.

Misie uczą się przy współpracy ratownika medycznego udzielania pierwszej pomocy.

Grupa „Tygryski” odbyła wycieczkę do Komisariatu Policji na ul. Żeromskiego. Przedszkolaki miały okazję poznać siedzibę Policji. Głównym  celem wycieczki  było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa: : unikanie kontaktów z nieznajomymi , co należy zrobić w przypadku zgubienia się ,jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies ,unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach , jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują policjanci: pokój zgłoszeń, pokój przesłuchań, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, cele zamykane wielkimi kratami. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Przedszkolaki najbardziej były zafascynowane radiowozem policyjnym. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia dzieci wręczyły pracownikom podziękowanie.

Dzieci z grupy "Liski" poznawały znaki drogowe oraz bezpieczną drogę do przedszkola. Dzieci uczestniczyły w spacerze na pobliskie skrzyżowanie utrwalając zdobyte wiadomości.

Dzieci z grup: "Misie", "Liski" i "Kotki" ogądały prezentacj multimedialną "Bezpieczne zabawy zimowe". Dzieci młodsze poznały zasady bezpiecznej zabawy zimą, dzieci starsze utrwaliły i usystematyzowały swoją wiedzę. Była to doskonała okazja do tego aby dzieci mogły również przygotować się do nadchodzących ferii. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą oraz aktywnością.

• Przedszkole Miejskie nr 50
    ul. Franciszkańska 19